Serrara Fontana

Poloostrov a stejnojmenná vesnička San Angelo jsou součástí největší městské části na jihu ostrova Serrara Fontana. Serpentinami kolem restaurace L´Arca se sjede k vesničce, která se vyznačuje velkou barevností:  domky, které  jsou natřeny  veselými barvami – jsou zelené, růžové, modré, žluté s barevnými dřevěnými okenicemi a vytvářejí dojem pohádkové vesničky.

Poloostrov San Angelo

Poloostrov San Angelo

Zahrádky restaurací jsou postaveny přímo na molu rybářských člunů a  jachet. Vesnička je rájem pro turisty, je plná obchůdků se suvenýry a různými dárkovými předměty, keramikou a kořením, kalendáři a dobrotami  italské kuchyně.

Z vesničky vede kamenná šíje, po které se dostanete na kopec – zalesněnou homoli, proti které se do vysokých ostrých skalisek opírá mohutný příboj, který se tříští na několik metrů vysoké vlny. Kousek od břehu pod skalisky je místo, kde voda v moři dosahuje bodu varu, je tedy možné si v ní uvařit vajíčka nebo brambory. Nedoporučuje se však ke koupání.

Kromě hojně navštěvovaného San Angela se nejvíce návštěvníků soustředí na průzkum nejvyšší hory ostrova sopku Monte Epomeo a její okolí. Pohled z jejího vrcholu je úchvatný a představuje neopakovatelný zážitek. Na sopku se nejlépe dostanete cestou vedoucí z hlavního náměstí ve Fontaně. Kopec se dá vyjít buď pěšky nebo vyjet na hřbetě osla. Na vrcholu sopky Monte Epomeo je kromě ticha a krásného výhledu kostel San Nicola ze 16. století a komůrky mnichů eremitů.

 

Pobřeží poloostrova San Angelo

Pobřeží poloostrova San Angelo na Ischii

Monte Epomeo není jediný kopec v této oblasti, právě naopak. Ostrov je velice hornatý. Na svazích kopců sopečného původu se rozkládají vinice a kaštanové a akátové lesy. Turisty lákají „kamenné domy“, které se nacházejí na celém ostrově, ale nejvíce na území mezi Serrarem a Foriem. Vytvářejí jakési jeskyně nebo celé bloky jeskyň ve skalách s dřevěnými dveřmi. Některé slouží jako vinné sklepy s optimálními podmínkami pro zachování kvality vína.

Přírodní lázně

Jiné jeskyně jsou součástí lázeňské léčby, mají jakési nory pro jednoho člověka vytesané přímo do skaly. Jsou to nejstarší přírodní lázně ostrova Cava Scura, jejichž vznik se datuje z dob Říma. Odpočinek a uzdravení tam hledali římští patriciové stejně jako dnešní turisté a pacienti z celého světa. Pacient si obalen pouze osuškou vleze do jakési nory, kde odpočívá a vdechuje léčebný vzduch léčící astma a další nemoci dýchacího ústrojí.

Další informace

Aktuální počasí Ischia

Find more about Weather in Ischia, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Zaujal Vás tento web? Chcete s námi spolupracovat? Pro více informací pište na info@ischia.ihned.info