Ischia Ponte

Své osobité kouzlo má i druhá část hlavního města – Ischia Ponte, která je současně nejstarší částí města. Svou popularitu získala v 60. letech, kdy zde byl natáčen slavný film „Kleopatra“ s Liz Taylorovou a Richardem Burtonem. Oba se do sebe zamilovali, ukončili předcházející vztahy a vzali se. Pak se rozvedli, ještě jednou vzali a znovu rozvedli. Od té doby se na ostrov filmová hvězda Liz Taylorová  ještě několikrát  vrátila sama.

Klid ve staré části města umožňuje nařízení, které zakazuje vjezd aut do historického centra. U hlavní brány stojí dva policisté, jeden aby hlídal, aby nikdo neprojel a druhý dává pozor, aby prvního nikdo neobelstil. Za zmínku stojí několik kostelů, například kostel Chiesa dello Spirito Santo – kostel námořníků, který je zasvěcený San Giovanni Giuseppe della Croce -  patronovi Ischie.

I druhá část hlavního města má své termální lázně. Je to malá zahrada Eden a nádherně udržované písečné pláže s horkými železitými písky Cartaromana nebo Spiaggia degli Inglesi.

Další informace o Ischia Ponte

  • stránky o Ischia Ponte v italštině (doporučuji Google translate)

 

Aktuální počasí Ischia

Find more about Weather in Ischia, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Zaujal Vás tento web? Chcete s námi spolupracovat? Pro více informací pište na info@ischia.ihned.info