Lacco Ameno

Lacco Ameno – další roztomilé městečko, které ve volném překladu znamená „pěkný kámen“. Jedná se o nejmenší městskou část, která má kolem 4,5 tisíce obyvatel. Leží na severozápadě ostrova mezi Foriem a Cassamicciola Terme.

Přístav jachet v Lacco Ameno

Symbolem městečka je tzv. hřib – fungo. Jedná se o skálu z tufu, z hmoty sopečného původu. Během sopečné erupce před několika stoletími se tato skála skutálela dolů na dnešní místo několik metrů od přístavu. Svým tvarem i barvou připomíná houbu. Od „hřibu“ vede příjemná cesta kolem moře až k restauraci, která je postavena na kůlech nad pláží.

Villa Arbusto

V souvislosti se  slavným Nestorovým pohárem, je dobré uvést, že Archeologické muzeum, které je bohaté na nálezy z prvopočátků lidské civilizace, z prehistorie, je umístěno ve Ville Arbusto v Lacco Amenu. Carlo d´ Acquaviva, vévoda z Atri nechal nad náměstím Santa Restituta v roce 1785 na místě neolitického a bronzového osídlení postavit vilu. Dnes je využita pro Archeologické muzeum v Pithecuse. Nádherný park kolem vily ji spojuje s hlavním náměstím a s třídou směřující nad Lacco Ameno. V létě se zde pořádají výstavy a koncerty.

Nejen minerální prameny a exkluzivní hotely, ale i slavná historie proslavuje malebné městečko Lacco Ameno. Kolem roku 770 před n.l. zde totiž Řekové z Euboe založili první osadu na západní výspě Řecka. Teprve odsud se obyvatelé rozšířili do ostatních částí ostrova. Srdcem městečka je Via Roma Corso Angelo Rizzoli (podle jména nakladatele a vydavatele známého italského listu Corrierre della Sera), která začíná u malého přístavu a pokračuje podél pobřeží až k náměstí Piazza Santa Restituta. Jedná se o největší náměstí nejmenší části ostrova, kde stojí radnice, kostel Santa Restituta a nejelegantnější hotel města obklopený malým parkem postaveným na místě starého pohřebiště řeckých osadníků.

Archeologický ráj

V zálivu San Montano probíhají vykopávky, při kterých bylo objeveno pohřebiště se spoustou předmětů osobní potřeby jako jsou zbraně, poháry, šperky apod., které dokládají vyspělost původních obyvatel ostrova. Termální park s exotickým názvem Negombo, bohatým nejen na bazény s léčivou vodou, ale i s obdivuhodnou vegetací, slouží jako místo pro odpočinek návštěvníků městečka Lacco Ameno.

Pro více informací se podívejte níže

Aktuální počasí Ischia

Find more about Weather in Ischia, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Zaujal Vás tento web? Chcete s námi spolupracovat? Pro více informací pište na info@ischia.ihned.info