Ostrov Ischia

V roce 1588 se zrodila kniha známého neapolského lékaře Guilia Iasoliniho. Píše se v ní:  „Tento ostrov a jeho nejbližší okolí skýtá vše – kopce, roviny, prameny, řeky, jezera, moře, ostrovy, poloostrovy, mysy … - tento ostrov je všeobjímající zahradou celé země, kterou velký stvořitel za místo pobytu člověka určil.“

Slavná Ischie

Pithecusa, Aenaria, Insula, zelený ostrov, ostrov opic, ostrov milionářů – to všechno jsou názvy nebo přízviska pro jeden malý italský ostrov v Neapolském zálivu – pro Ischii. Hornatý ostrov o rozloze 46 kilometrů čtverečních s obvodem 35 kilometrů, s hojností horkých a studených minerálních pramenů si oblíbili například malíř a sochař Michelangelo, slavný vojevůdce Garibaldi, neméně slavný jednooký vojevůdce admirál Nelson, norský dramatik Henrik Ibsen, hollywoodská hvězda Liz Taylorová, léčila se zde nositelka Nobelovy ceny za fyziku a chemii Marie Curie Sklodowská, hudební skladatel a autor známého svatebního pochodu Mendelssohn Bartholdy, dánský pohádkář Christian Andersen. Účinky termálních pramenů okusily i hlavy pomazané jako například pruský král Bedřich Vilém IV. nebo bavorský král Maxmilian.


Zvětšit mapu

Vznik ostrova

citrusové plody v botanické zahraděOstrov pravděpodobně vznikl tak, že magmatické srdce Středozemního moře vyvolalo tlak na nad ním položenou zemskou kůru a ta se začala zvedat. Je sopečného původu (což jsou všechny ostrovy v Neapolském zálivu kromě Capri). Hornatý povrch ostrova je velmi členitý, se spoustou ostrých skalisek, do kterých se opírá mohutný zpěněný příboj. Čisté pláže s bílým i černým pískem přímo lákají k ulehnutí. Subtropická vegetace obnáší háje citrónovníků, pomerančovníků, fíkovníků, olivovníků, svahy s keříky s vinnou révou, oleandry, ibišky, palmy, kaktusy, aloe, agáve, vysoké yuky – a to vše obalené pestrobarevnými květy ve všech odstínech duhy.

Chcete se dozvědět více?

 

 

Aktuální počasí Ischia

Find more about Weather in Ischia, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Zaujal Vás tento web? Chcete s námi spolupracovat? Pro více informací pište na info@ischia.ihned.info