Barano

Městečko Barano je druhá největší část se sedmi tisíci obyvateli  na jihovýchodě ostrova, která je rozdělena do  mnoha malých převážně farmářských a vinařských vesniček. Může se chlubit největší pláží Maronti s horkými písky. Má dva slavné kostely – San Rocco, který je zasvěcen svatému patronu městečka a pochází z 18. století  a o něco starší je kostel San Sebastiano ze 16.století.

Lázně Nitrodi

Za návštěvu stojí lázně Nitrodi. Po vystoupení z autobusu sejdete po mokrých kluzkých kamenech. Hlavní objekt je poměrně malá jednopatrová budova. V šatnách se můžete převléci a pak se postavit pod jakoukoliv sprchu, ze které proudí na vaše tělo léčivá voda, obohacená o různé minerály. Některé pomáhají ženám při gynekologických onemocněních, jiné mají význam pro pohybové ústrojí. Stačí se pouze posadit na plastovou židličku a nohy si omývat od kolen dolů vlažnou vodou. Dochází tím k prokrvení dolních končetin. V prvním patře je velká terasa se spoustou lehátek a křesílek určených pro odpočinek turistů i pacientů. Celý objekt těchto malých lázní je obklopen zalesněnými kopečky, je tam ticho, klid a čistý vzduch. Ideální místo pro odpočinek.

mal_lzn283_nitrodi_504_504

Lázně Nitrodi

Přírodní kosmetika

V areálu lázní se také prodává přírodní kosmetika Nitrodi vyráběná z bahna. V modrých krabičkách se zobrazenými antickými sloupy najdete celé sady kosmetických výrobků.  Jedná se o krémy na všechny druhy pleti, pleťová mléka, šampóny, toaletní vody. Kosmetika podle reklamních letáčků omlazuje pleť, což je pro ženy podstatné, ale je poměrně drahá a prý se dá koupit pouze na Ischii a výjimečně v Neapoli.

Tradiční tanec N´drezzata

Malá vesnička v oblasti Barana Buonopane je na první pohled nenápadná. Ale protože si už po několik století udržuje jednu z tradic místních obyvatel, je známá a láká spoustu turistů. Tím lákadlem je tanec N´drezzata. Tanečníci – osmnáct mužů – tancují do rytmu určovaného křížením holí, které drží v rukou. Oblečeni jsou v tradičních kostýmech v italských národních barvách. Tato atraktivní podívaná se pravidelně koná na Velikonoční pondělí a 24. června.

Pro oficiální informace navštivte

  • oficiální italské stránky Barano
  • stránky o Barrano na wikipedii

Aktuální počasí Ischia

Find more about Weather in Ischia, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Zaujal Vás tento web? Chcete s námi spolupracovat? Pro více informací pište na info@ischia.ihned.info