Doprava na ostrově Ischia

Už bylo řečeno, že na ostrov se návštěvník dostane trajektem nebo jachtou, tam může použít taxi. Co se týče městské hromadné dopravy, kolem ostrova jezdí dvě hlavní autobusové linky, do vnitrozemí jezdí dalších asi čtrnáct linek (městečka mají minimum chodníků). Autobusových zastávek – fermata – je hodně, jenom je nutné vědět, jak autobus zastavit. Je třeba výrazně na řidiče zamávat a on zastaví. Když chcete, aby vám autobus zastavil pro vystupování, musíte na řidiče zazvonit před vaší výstupní zastávkou, jinak bez zazvonění nebo zamávání autobus nezastaví.

Město s úzkými křivolakými uličkami je oříšek pro autobusovou i automobilovou dopravu, hlavně při vyhýbání.  S geometrickou přesností se musejí dopravní prostředky míjet, obtížně couvat, a to i v serpentinách nad vysokými skalními srázy. Cestující v některých případech  tleskají bravurní jízdě řidičů.

Bydlení na Ischii

V malých vesničkách se často setkáme se zajímavými stavbami z unikátního stavebního materiálu – lávového tufu – jsou černé, bílé, zelené, podobné našim tvárnicím a slouží jako vhodný stavební materiál pro teplé podnebí. Nezřídka jsou tyto stavby ve skalách, kde vyvolávají dojem primitivních lidských příbytků. Ve skutečnosti se jedná o pohodlné bydlení. Lávový tuf má výborné izolační vlastnosti, takže v teplých měsících je v domech příjemný chládek a není třeba používat v domech klimatizaci a v zimním období se v nich udržuje teplo.

Na skalisku nad mořem v serpentinách nad San Angelem se tyčí restaurace l´Arca postavená ve tvaru lodi ze zeleného lávového tufu. Prý tam dostanete nejlepší cappuccino na ostrově. Loď je postavená na skalnatém výběžku vysoko nad mořem. Je odsud nádherný pohled na poloostrov San Angelo.

Další praktické informace:

Aktuální počasí Ischia

Find more about Weather in Ischia, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Zaujal Vás tento web? Chcete s námi spolupracovat? Pro více informací pište na info@ischia.ihned.info